pro
EÇEV Çocuk ve Gençlik Edebiyatı
EÇEVYYÖSİletişim        
 
DAVET
Her Şey Bir Hayalle Başladı!

Gözümüzü açtığımızda, ilk adımı atarken, ilk sözcük dökülürken dudaklarımızdan, ilk toplantı için yola düştüğümüzde, duyduğumuz ilk hişt sesinde, daha ilk harf belirmemişken o bembeyaz sayfada, uzanan ilk elde, ilk düdük sesi duyulmamışken... her zaman sahada olmak hayali büyütür coşkumuzu; insanın insana iyi gelişi, ulaşabileceğimiz yeni eller, bir kişinin daha işini kolay kılmalarımız, gülümseyen çocuklarla, omuzdaşlığımızla çoğalırız.
Biliriz ki “Her şey bir hayalle başlar!”
Ve “Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayal gücü tüm dünyayı kapsar.” diyen Albert Einstein’ın bir pencereden, kapı aralığından gülümsediğini biliriz.
En yoksul insan, bir kuruşu olmayan değil, hayali olmayandır; bunu da biliriz!
En çok yapan, kuşku yok ki en çok hayal edendir.
Profesyonel olduğumuz tek konunun hayal etmek olduğunu da biliyoruz. Çünkü dünyanın tanık olduğu onca başarı, önce birer hayaldi.
Değil mi ki “hiçbir şey insanın hayal gücü kadar özgür değildir” ve “Hayat hayalleri aşar!”; durmaz koşarız, yorulmaktan habersiz! Dahası dün, önceki gün hayal ettiklerimiz için, bugün bir şeyler yap(a)mıyorsak, dünyada boşuna yer işgal etmekten korkarız.
Yine “Hayal kurmak her şeydir.” deyip düştük işte yollara.
Altıncı kez buluşmanın, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günlerimizin sizi/ hepimizi hayallerimizin ardında daha güçlü, daha bilinçli koşulara çıkarmasını diliyoruz.
Varsınız, biliyoruz!
Bunu da hayal etmiştik!


  
Bize Ulaşın

Adres: Şair Eşref Bulvarı Huzur İşhanı No:27/2 K:7 Montrö, İzmir/Türkiye
E-Posta: info@ecev.org.tr
Tel: 0 232 425 97 97
Fax: 0 232 425 62 38

© 2015 Ege Çağdaş Eğitim Vakfı. Tüm hakkı saklıdır.